Oferowane produkty » Wiertarka modułowa

Wiertarka modułowa wielowrzecionowa

Wiertarka modułowa K-3000 przeznaczona jest do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych tj. sklejki, płyt wiórowych, MDF i pochodnych. Służy do wiercenia otworów.


K-3000 jest wiertarką modułową, składa się z korpusu, dwóch jednostek wiertarskich pionowych-górnych, dwóch jednostek poziomych - tylnych oraz dwóch jednostek poziomych bocznych - wiercenie czoła. Jednostki wiertarska przemieszczają się po prowadnicach tocznych (przesuw ręczny), posuw jednostek w głąb materiału wymuszony jest siłownikiem pneumatycznymi, natomiast wrzeciona/głowice wiertarskie napędzane są silnikami elektrycznymi. Instalacja elektryczna umieszczona jest w skrzynce przymocowanej do korpusu.


Podawanie elementów do obróbki - wiercenia odbywa się w cyklu automatycznym za pośrednictwem podajnika wyposażonego w zasobnik elementów obrabianych i "spychacze" przesuwające element obrabiany do stalowych baz. Mocowanie elementów w bazach realizują siłowniki pneumatyczne (od spodu i z boku elementu obrabianego). Po wykonaniu otworów, element ześlizguje się na podajnik taśmowy - odbiorczy.

zapytaj o produkt 782 523 639

karta produktu

Działanie:

Materiał obrabiany wkładany jest do zasobnika, a następnie operator uruchamia cykl pracy przyciskiem "start cyklu". Element obrabiany z zasobnika pobierany jest przez "spychacze" i przesuwany do baz ustalających. Po dosunięciu elementu do bazy następuje uruchomienie siłowników pneumatycznych znajdujących się na bazach stalowych i następuje mocowanie elementu. W trakcje mocowania element jest dosuwany również do bazy bocznej znajdującej się na ramieniu umocowanym przy jednostce wiertarskiej nr8, natomiast ramie przymocowane do siłownika kompaktowego przy jednostce wiertarskiej nr9 służy do dosuwania elementu do bazy. Po bazowaniu i mocowaniu elementu "spychacze" cofają się celem pobrania kolejnego elementu i uruchamiają proces wiercenia. Proces wiercenia operator programuje na panelu dotykowym znajdującym się na wysięgniku. Sprężone powietrze uruchamia jednostki wiertarskie w procesie wiercenia i w czasie ich ruchu do przodu następuje wiercenie. Po dojściu jednostki na żądaną głębokość następuje powrót na pozycję wyjściową a zaciski luzują obrabiany element. Następnie obrobiony element ześlizguje się na odbiornik taśmowy w tym samym czasie następuje podanie kolejnego elementu i powtórzenie cyklu pracy. Modułowa konstrukcja wiertarki wielowrzecionowej pozwala na zamontowanie nawet 11 agregatów wiercących i stworzenie centrum wiertarskiego dopasowanego do specyfiki produkcji i elastycznej w pełni zautomatyzowanej obróbki drewna lub innego materiału.

Dane techniczne:

Obroty wrzecion -głowicy wiertarskiej ~3000 obr/min
Maksymalna średnica wierteł Ø12 mm
Moc silnika jednostki wiertarskiej (szt.6) 1.1 kW
Moc silnika podajnika odbiorczego ~0.09 kW
Zakres przesuwu wrzeciona -głowicy ~110 mm
Max długości elementu obrabianego 2100 mm
Min długość elementu obrabianego 300 mm
Max szerokość elementu 200mm
Max wysokość elementu 70mm
Regulacja posuwu jednostki roboczej Tak - ręczna
Ustawianie głębokości wiercenia Tak - ręcznie
Ustawianie położenia jednostki wiertarskiej Tak -ręcznie

Pozostałe maszyny do drewna: