Z czego powinna składać się nowoczesna linia do produkcji euro palet?

Aby sprostać wymaganiom wciąż rosnącego popytu na produkcję wszelakich dóbr, współczesne przedsiębiorstwa muszą stawać wciąż stawać się coraz bardziej wydajne. Wyprzedzenie konkurencji zarówno poprzez innowacyjne produkty, skuteczne wprowadzanie ich na rynek, jak i maksymalne wykorzystanie (jak i inwestowanie) w linię produkcyjną są kluczem do sukcesu biznesu.

Rola linii produkcyjnej w przedsiębiorstwie zajmującym się wytwarzaniem europalet

Nie ulega wątpliwości, że w branży produkującej palety drewniane stale rośnie konkurencja. Z drugiej strony brakuje na rynku wytwórców dobrych, solidnych europalet. Stwarza to szansę na rozwój biznesu nakierowanego na jakość produktu oraz wypełnienie luki zapotrzebowania.
Konieczne staje się stworzenie nie tylko bezawaryjnej czy wydajnej linii produkcyjnej, lecz przede wszystkim przemyślanej i ekonomicznej linii. Tylko taka będzie w stanie konkurować z konkurencją i przynosić zyski.

Walka o klienta trwa. Interesant potrzebuje produktu najwyższej jakości. Aby zatrzymać obecnych klientów oraz skłonić nowych do skorzystania z naszej oferty, potrzebujemy systemu, który usprawni produkcję, a zarazem utrzyma cenioną przez nas jakość. Dlaczego przemyślana linia produkcyjna jest konieczna w nowoczesnym przedsiębiorstwie? Przede wszystkim pozwala na redukcję kosztów, ale również na ograniczenie ryzyka zaistnienia wypadku w pracy. Rzecz jasna to nie wszystkie zalety linii produkcyjnej – więcej przeczytasz w dalszej części artykułu.

Z czego składa się linia do produkcji palet Euro?

To, z czego składa się linia do produkcji europalet, powinno wynikać z potrzeb naszej firmy. Linie produkcyjne różnią się również w zależności od ich producentów. Tak czy inaczej, jedną z najistotniejszych spraw, o których powinniśmy pamiętać, gdy nabywamy nową linię do produkcji europalet, pozostaje jej funkcjonalność. Linia musi być spersonalizowana tak, aby umożliwiać realizację zamierzonych celów.

Linia do produkcji palet Euro składa się z dwóch głównych kategorii maszyn – tych do obróbki samego surowca oraz do produkcji europalet.
Wyróżniamy według tego podziału:
1. Linię przerobową drewna,
2. Zbijarki palet.

LINIA PRZEROBOWA DREWNA – do podstawowych elementów linii przerobowej drewna zaliczamy:
a) trak tarczowy,
b) podajnik,
c) podajnik łańcuchowy.

ZBIJARKA PALET – wyróżniamy zbijarki elektryczne oraz hydrauliczne; pozwalają na automatyzację powtarzalnych czynności, co z kolei wpływa na zwiększenie wydajności pracy, jak również ograniczenie możliwości wypadku w pracy.

KADMEX posiada w swojej ofercie linię do produkcji palet euro typ 1200/800mm oraz europodobnych z materiału sformatowanego. Na jej podstawie możemy wyróżnić następujące elementy linii produkcyjnej:
1. magazynek kantówek – miejsce składowania surowych elementów drewnianych; istotne jest to, aby przechowywany materiał nie został uszkodzony, w tym m.in. zawilgocony,
2. piły klocków,
3. zasobnik desek poprzecznych,
4. zasobnik desek wzdłużnych – sekcja 1,
5. gwoździarka – sekcja 1 – pozwala na płynne zbijanie elementów palety,
6. obrotnica,
7. zasobnik desek wzdłużnych – sekcja 2,
8. gwoździarka – sekcja 2,
9. sekcja frezowania i znakowania,
10. obrotnica – sekcja 2,
11. wieża konfekcyjna,
12. bufor odbiorczy.

Z kolei na system sterowania linii składa się:
1. motoreduktorów umieszczonych na każdym przenośniku linii,
2. sterownika PLC (jako głównej jednostki sterujących),
3. modułów wejścia i wyjścia (tj. I/O),
4. panelu operatorskiego (funkcja interfejsu kierującego),
5. sygnalizatorów/czujników, elementów wykonawczych.

Pod względem rodzaju palety i rodzaju obróbki wyróżnić można dodatkowo w tym kontekście:
1. paletę Euro/EPAL (wymiar 1200/800 mm),
2. paletę europodobną (wymiar 1200/800 mm, paleta bez znakowania),
3. paletę niestandardową (wymiar: 1200 mm/1000-800 mm).

Dlaczego opłaca się zainwestować w nowoczesną linię do produkcji palet Euro?

Już samo określenie „nowoczesna” sugeruje istnienie korzyści. Z jakiego powodu? Jeśli coś jest nowoczesne, oznacza to, że specjalista z danej dziedziny zauważył problem i podjął kroki, aby go rozwiązać i pozwolić na ulepszenie danego procesu. Nie inaczej ma się sprawa w przypadku nowoczesnej linii do produkcji palet Euro.
Nowoczesna, czyli przemyślana. Nowoczesna, czyli wydajna. Nowoczesna, czyli dostosowana do potrzeb przedsiębiorstwa. Nowoczesna, czyli skuteczna, sprawdzona i bezawaryjna. Nowoczesna, czyli taka, na którą składa się suma rozwiązań problemów poprzednich generacji i wprowadzonych na ich miejsce udoskonaleń.

Inwestycja w nowoczesną linię to coś niezbędnego do prowadzenia przyszłościowo zapowiadającej się firmy bądź utrzymania renomy tej już istniejącej. Tylko dzięki najwyższej jakości maszynom można przecież produkować solidne dobra. Trudno w tym miejscu nie wspomnieć o perspektywach, jakie otwierają się przez naszym biznesem, gdy mamy na stanie najwyższej jakości wyposażenie – dzięki nim możemy aspirować do uzyskania uznanych na całym świecie licencji oraz certyfikatów jak na przykład EPAL. Więcej na temat licencji EPAL oraz tego, dlaczego wartą ją mieć, przeczytasz tutaj.

Udostępnij ten wpis:

Sprawdź również: