Wiertarka modułowa – co warto wiedzieć?

Ponieważ żyjemy w czasach zawrotnego konsumpcjonizmu, dziś niezawodny sprzęt to technologiczna konieczność. Nie inaczej jest w przypadku wyposażenia zakładów produkujących i obrabiających przedmioty z drewna. Co należy wiedzieć o wiertarce modułowej? Przeczytaj koniecznie o wielu zagadnieniach z tym związanych w poniższym tekście i rozwiej tym samym swoje wątpliwości.

Czym jest wiertarka modułowa?

Do obróbki drewna, a w szczególności do precyzyjnego wywiercania otworów w drewnie i elementach drewnopodobnych, służy wiertarka modułowa. Wiadomo nie od dziś, że konstrukcje drewniane znacznie się od siebie różnią (także sposób montażu jest tutaj istotny), co rodzi potrzebę znalezienia sprzętu, który będzie się łatwo do danej sytuacji i jej wymogów dostosowywać. Tak więc, jeśli chcesz, by w Twoich materiałach otwory były wywiercane według schematów, które można dostosowywać czy modyfikować w zależności od aktualnych, specyficznych potrzeb – skorzystaj właśnie z wiertarki modułowej Kadmex.

Wiertarka modułowa K-3000 od Kadmex

To urządzenie składa się z korpusu, dwóch jednostek wiertarskich pionowych – górnych, dwóch jednostek poziomych- tylnych oraz dwóch jednostek poziomych bocznych – odpowiedzialnych za wiercenie czoła. Jednostki wiertarskie przemieszczają się po prowadnicach tocznych (przesuw ręczny), posuw jednostek w głąb materiału wymuszony jest siłownikiem pneumatycznym, natomiast wrzeciona/głowice wiertarskie napędzane są silnikami elektrycznymi. Instalacja elektryczna umieszczona jest w skrzynce przymocowanej do korpusu.

Co jeszcze wiadomo o pracy z wiertarką K-3000?

Jak pracuje wiertarka modułowa? Automatyczny podajnik sprawia, że podawanie elementów przeznaczonych do wiercenia przebiega automatycznie. Podajnik ten zawiera zasobnik elementów i spychacze. Przesuwają one element obrabiany do stalowych baz. Mocowanie tych elementów w bazach odbywa się poprzez siłowniki pneumatyczne (od spodu i z boku elementu). Gdy otwory zostaną wykonane, element ześlizguje się na podajnik odbiorczy.

Jak wygląda cały cykl pracy?

Drewno lub materiał drewnopodobny należy włożyć do zasobnika, a następnie uruchomić system przyciskiem start cyklu. W efekcie element obrabiany z zasobnika pobierany jest przez spychacze i przesuwany do baz. Po dosunięciu elementu do bazy następuje uruchomienie siłowników pneumatycznych znajdujących się na bazach i zaczyna się mocowanie elementu. W trakcie mocowania element jest dosuwany również do bazy bocznej, znajdującej się na ramieniu, które jest przy jednostce wiertarskiej 8, natomiast ramię przymocowane do siłownika kompaktowego przy jednostce wiertarskiej 9 służy do dosuwania elementu do bazy.

Ten proces można zaprogramować!

To jeszcze nie wszystko. Po dosunięciu elementu drewnianego spychacze cofają się celem pobrania kolejnego elementu i uruchamiają proces wiercenia. Operator programuje proces na panelu dotykowym, znajdującym się na wysięgniku. Sprężone powietrze wprowadza w ruch jednostki wiertarskie w procesie wiercenia i w czasie ich ruchu do przodu następuje wiercenie. Po dojściu jednostki na daną głębokość następuje powrót na pozycję wyjściową, a zaciski luzują obrabiany element. Ześlizguje się on na odbiornik taśmowy. Równocześnie podawany jest kolejny element i cały cykl się powtarza.

Dlaczego warto zdecydować się na maszyny Kadmex?

Nie każda linia technologiczna jest warta uwagi, więc wybierając swój sprzęt, należy kierować się popularnym, alegorycznym stwierdzeniem, że: "Diabeł tkwi w szczegółach". Nie tylko wiertarka modułowa, lecz również wszystkie maszyny i urządzenia do obróbki drewna Kadmex, to atestowane, wykonane przez profesjonalistów sprzęty, dzięki którym wniesiesz firmę, na przykład stolarnię, na wyższy poziom wydajności. Oczywiście, możesz się fatygować i samą siłą rąk również zrobisz wiele, ale odpowiedz sobie na pytanie: czy osiągniesz wówczas taką samą wydajność, jaką może zapewnić linia technologiczna Kadmex?


Wysoka precyzja i niezawodność – czy wystarczą?

Cechy wymienione powyżej to jednak nie wszystko, co gwarantują maszyny Kadmex. Warto zwrócić uwagę na to, że jeszcze wiele innych zalet otrzymasz wraz z zamówieniem i użyciem super wydajnego sprzętu, o doskonałych parametrach użytkowych, sygnowanego przez naszą firmę. Gwarancja na sprzęt, opcja leasingu (ta opcja jest atrakcyjna dla małych i średnich firm, które mogą wyliczyć to w koszta), certyfikacje i atesty np. CE, czy też krótka realizacja Twojego zamówienia – to wszystko zapewni Ci właśnie skorzystanie z oferty Kadmex. Poza tym wykonamy dla Ciebie dokładnie taką maszynę, jakiej aktualnie potrzebuje Twoja firma, by w pełni realizować powierzone jej zadania i postawione przed nią wymagania. Skontaktuj się z nami, by dopiąć szczegóły zamówienia.

Zobacz także podobny artykuł: na co zwrócić uwagę przy wyborze wiertarki modułowej?

Podobają Ci się artykuły naszego autorstwa? Przeczytaj ich więcej na naszym Blogu. Już dziś odbierz swoją porcję eksperckiej wiedzy i spraw, by nic Cię nie zaskoczyło.

Udostępnij ten wpis: