Głowice wiertarskie – czy wszystko o nich wiesz?

Bez sprzętu, który wyróżnia się precyzją, płynnością działania i jest bardzo wydajny, nie sposób odpowiednio wyposażyć stolarni, ani innego zakładu produkcyjnego specjalizującego się w obróbce i przygotowaniu drewna. W poczet takiego właśnie sprzętu z pewnością możemy zaliczyć głowice wiertarskie. Wszystko, co warto o nich wiedzieć, zawarliśmy w poniższym tekście naszpikowanym branżową wiedzą i wieloma ciekawostkami.

 

Co wiemy o wiertarce?

Prototyp tej sprytnej maszyny ma długą historię, bowiem był on wynaleziony na długo przed naszą erą. To właśnie wiertarka wielowrzecionowa jest jednym z najczęściej wykorzystywanych dziś elektronarzędzi. Stosuje się ją nie tylko w gospodarstwie domowym i w przydomowych pracowniach i garażach, lecz również na profesjonalnych halach w przemyśle czy produkcji. Jej podstawowym zadaniem jest wiercenie, rozwiercanie oraz pogłębienie otworów montażowych i nie tylko. Czy jednak sama wiertarka może być wystarczająca, by osiągnąć maksimum funkcjonalności i wydajności? Nie należy zapominać o akcesoriach, bez których nie da się tego zapewnić.

Czym są głowice wiertarskie?

Należy zauważyć, że sprawność i funkcjonalność nawet najprostszej tego rodzaju maszyny byłaby niewielka, gdyby nie zastosowanie głowic wiertarskich. Są one wymiennymi częściami, mocowanymi w górnej części wiertarki, ściśle dostosowanymi do rodzaju wiertła. Czasami potrzebujemy potężnego sprzętu do wykonywania prac o charakterze produkcyjno-przemysłowym. Nieraz z kolei potrzebne jest małe wiertło, ale o wysokiej precyzji wykonywania otworów. Gdyby nie mała, z pozoru słaba, głowica wiertarska, nie byłoby mowy o jakimkolwiek dopasowaniu pomiędzy tymi urządzeniami.

Jakie znamy głowice wiertarskie?

Głowice wiertarskie różnią się między sobą możliwościami obsługi wierteł o różnej grubości i mocowaniach, tj. 1/2", stożek B12 oraz B16. Warto zwrócić uwagę na głowice ze szczękami zaciskanymi kluczykiem lub samozaciskowymi. Wówczas jest możliwe korzystanie z różnych rodzajów wierteł – z chwytem walcowym, SDS Plus, sześciokątnym oraz walcowym z trzema płaszczyznami. Możliwość wymiany głowicy sprawi, że nawet prosta wiertarka zyska dodatkowe funkcjonalności. Precyzyjna głowica wielowrzecionowa z regulowanym rozstawem wrzecion jest produkowana w wersjach dwu, trzy i czterowrzecionowej.

Czym sie wyróżniają głowice wiertarskie od Kadmex?


Wiertarki lub gwinciarki są montowane metodą przyłączeniową zaciskową lub kołnierzową. Przekazanie napędu z jednostki napędowej na poszczególne wrzeciona jest realizowane za pośrednictwem zabieraka kłowego i przekładni zębatej – pracującej w oleju lub smarze stałym. Kiedy rozstaw głowicy jest regulowany bez pomocy żadnych dodatkowych akcesoriów, uzyskujemy najtańszy charakter wiercenia wielowrzecionowego.

Jakie głowice możesz u nas zamówić?

 

 

Na co należy uważać przy wyborze własnego sprzętu?

Solidna, złożona – a zarazem kompaktowa – konstrukcja, zapewnia długotrwałe i niezawodne użytkowanie danego urządzenia. Wszystkie głowice wiertarskie mogą być zastosowane na dowolnych wiertarkach i gwinciarkach. Celem doboru odpowiedniego sprzętu warto jednak wziąć pod uwagę różnice rozstawu i średnic otwórów obrabianego materiału oraz mocy posiadanej wiertarki. Ważne jest, by czytać specyfikacje produktowe producenta, a także by znać niezbędne dane techniczne. Pozwoli to uniknąć zaskoczenia czy rozczarowania wynikającego ze źle dobranego rozwiązania, a zatem nieudanego zakupu. Jeśli natomiast zaczniesz od wyboru firmy, która skonstruuje głowicę według Twoich wytycznych, zyskasz komfort nieprzejmowania się samodzielnym dopracowywaniem maszyny. Może więc warto wybrać właśnie tę opcję i spać spokojnie? Zobacz w kolejnym akapicie, co jeszcze zagwarantuje Ci ten wariant.

Dlaczego warto postawić na maszyny i urządzenia w ofercie Kadmex?

W pozostałych artykułach blogowych już nieraz podkreślaliśmy ważność sięgania po sprzęt sprawdzonego i rzetelnego producenta oraz dostawcy, jakim bez wątpienia jest firma Kadmex. Nie ulega wątpliwości fakt, że zapewnia to cały pakiet wymiernych korzyści, które przyniosą bezpieczeństwo pracy, płynność produkcji czy gwarancję wydajności i wzrost rentowności Twojej stolarni. Warto jednak podkreślić, że otrzymujesz także gwarancję na sprzęt, certyfikację atestem CE, modułowy i dostosowany do Twoich potrzeb charakter każdego zamówienia, czy też mozliwość wzięcia maszyny w leasing. Skontaktuj się z nami by umówić szczegóły Twojego zamówienia. Skorzystaj w tym celu z porad naszych doradców o rozległej wiedzy i długoletnim doświadczeniu.

Branżowa wiedza i porady specjalnie dla Ciebie

Nasze treści są dla Ciebie atrakcyjne i interesujące? Sprawdź inne napisane przez nas artykuły, które są dostępne w zakładce BLOG. Przeczytaj również: Co powinno być w stolarni? Niech nie zaskoczy Cię żadna informacja z zakresu obróbki drewna.

Udostępnij ten wpis: