Gdzie zamówić maszyny do obróbki drewna?

Maszynowe obrabianie drewna wymaga użycia sprzętu, który jednak powinien spełniać pewne kryteria. Skuteczny sprzęt to taki, który jest niezawodny, precyzyjny i pochodzi od sprawdzonego dostawcy. W innym razie możesz mieć trudności z realizacją produkcji. Gdzie zamówić maszyny do obróbki drewna? Sprawdź tę kwestię poniżej.

Jakie maszyny do obróbki drewna mogą się przydać producentowi?

• Postarzałki do drewna - szczotkarki,

• Sztacheciarki,

• Optymalizerki,

• Prasy do klejenia drewna,

• Linie technologiczne do łączenia drewna,

• Maszyny i linie do produkcji palet,

• Podajniki i odbiorniki taśmowe,

• Wiertarki wielowrzecionowe,

• Czopiarki, frezarki i szlifierki,

• Maszyny i urządzenia do automatyzacji produkcji,

• Maszyny specjalne tworzone pod konkretne zamówienie.

Do jakiej obróbki wykorzystujemy maszyny?

Wyposażenie zakładów, które zajmują się obróbką drewna i płyt z tego materiału, obejmuje maszyny uniwersalne i specjalistyczne. Najczęściej stanowią one jeden z działów zakładu wytwarzającego meble, dostarczając komponentów właśnie do takiej produkcji. Standardową czynnością, jaką wykonuje się w tym celu jest fornirowanie, czyli pokrywanie płyty cienką warstwą drewna wysokiej jakości. Wymaga to wykorzystania specjalistycznych pras do forniru. Maszyny stolarskie stosuje się również do oklejania krawędzi. Jednak zanim gotowy element trafi do okleiniarki, konieczne jest jego ukształtowanie. Stosuje się do tego maszyny tnące – piły lub pilarki. Także one stanowią niezbędne wyposażenie stolarni.

Maszyny stosowane do obróbki drewna

Nowoczesna stolarnia jest zakładem produkcyjnym, który specjalizuje się w pracy z drewnem i materiałami drewnopochodnymi. Nie każda firma o tym profilu realizuje te same zadania. Profesjonalne stolarnie można podzielić na dwie grupy. Jedna z nich to warsztaty, które zajmują się obróbką drewna. Druga to firmy, w których gotowe płyty są poddawane formowaniu i wykańczaniu. Ze względu na różnorodność i specyfikę prac w każdej z tych dwóch dziedzin niezbędne jest też inne wyposażenie. Maszyny  do obróbki drewna to przede wszystkim urządzenia do cięcia, strugania, wyrównywania, przygotowywania powierzchni oraz wykonywania otworów.

W stolarni tego typu niezbędne są nowe lub używane maszyny, z których kilka zdecydowaliśmy się  przedstawić poniżej.

Wiertarki wielowrzecionowe

"Uzbrojenie" stolarni w wiertarkę wielowrzecionową to właściwie norma. Jest to urządzenie wielozadaniowe, o uniwersalnym charakterze, co sprawia, że jest w stanie zrealizować zapotrzebowanie firmy odnośnie wykonywania otworów. Maszyny do drewna z tej grupy są obecnie najbardziej precyzyjne i praktyczne, dlatego szczególnie sprawdzą się w nowych stolarniach. Można je wykorzystywać do wiercenia pod zawiasy, kołki, a także do prac naprawczych czy konstruowania mebli.

Pilarki formatowe

Pilarka formatowa jest podstawową maszyną stolarską niezbędną do obróbki drewna. Umożliwia przecinanie litego drewna i płyt z bardzo wysoką precyzją. Jest ona efektem specjalnie zaprojektowanego systemu prowadzenia stołu formatowego. Te maszyny do obróbki drewna różnią się mocą, którą należy dopasować do charakteru wykonywanych zadań. Do istotnych parametrów pilarki zaliczają się też ilość obrotów, moc silnika podcinaka, długość wózka czy maksymalne obroty. W pilarce formatowej ważnym elementem jest agregat podcinający – odpowiada on za cięcie materiałów drewnopochodnych bez powodowania jego wyszczerbień.

Wyrówniarki

Maszyną stolarską, która obowiązkowo powinna się znaleźć w stolarni wyspecjalizowanej w obróbce drewna, jest wyrówniarka. Zadaniem maszyny jest nadanie gładkości powierzchni. Wyrówniarka charakteryzuje się parametrami technicznymi takimi jak: szerokość pola roboczego, wymiary i liczba noży skrawających czy moc silnika. Zarówno nowe, jak i używane wyr przeznaczone do wyrównywania, powinny być dobierane do indywidualnych potrzeb stolarni. Na uwagę zasługują maszyny z regulowaną przykładnicą pod kątem.

Grubościówki  

Nie znajdziemy stolarni bez profesjonalnej maszyny do drewna, którą jest grubościówka. Główną funkcją tego urządzenia jest nadanie elementowi drewnianemu (np. desce) określonej grubości. Efekt ten osiąga przez skrawanie całych płaszczyzn materiału, zależnie od typu maszyny – jednej lub dwóch. Grubościówki charakteryzują parametry takie jak: moc silnika, prędkość skrawania, rozmiary stołu, a także masa własna i dodatkowe zabezpieczenia. W nowych stolarniach doskonale sprawdzają się używane maszyny grubościowe, które są stabilne i bardzo masywne.

 

Gdzie zamówić maszyny do obróbki drewna?

Zamówienie maszyn do obróbki drewna dla przemysłu powinno się realizować według ścisłych wytycznych Klienta. Tak właśnie jest w Kadmex.

Nasz zespół konstruktorów posiada rozległą wiedzę i bogate doświadczenie, a także korzysta z najnowszych programów. Dzięki temu tworzymy najwyższej jakości maszyny dla przemysłu drzewnego, które zapewniają wysoką jakość obróbki elementów drewnianych oraz produkcji gotowych elementów - palet, blatów i innych.

Udostępnij ten wpis: