Dlaczego warto zainwestować w linię do produkcji euro palet?

Palety euro nie są zwykłymi, przemysłowymi paletami. Należą one do swego rodzaju elity wśród palet, a ich wytwarzanie oraz naprawianie wymagają uzyskania specjalnej licencji, która gwarantuje ich jakość. To właśnie sprawia, że uważane są za tak pożądane w różnych obszarach rynkowych, a ich produkcja wydaje się przyszłościową możliwością rozwoju nowoczesnej firmy.

Linia produkcyjna w nowoczesnym przedsiębiorstwie

Stworzenie wydajnej i bezawaryjnej linii produkcyjnej w firmie nakierowanej na produkcję europalet jest sprawą priorytetową. Tylko najwyższej jakości linia produkcyjna jest w stanie dać najwyższej jakości produkt końcowy, który zadowoli wymagającego klienta. Aby sprostać temu wyzwaniu, należy stworzyć system nowoczesny oraz tam, gdzie to możliwe, zautomatyzowany. Pozwoli to na szereg korzyści w postaci m.in. redukcji kosztów – więcej o zaletach inwestycji w automatyczną linię do produkcji euro palet przeczytasz w dalszej części artykułu.

Z czego powinna się składać linia do produkcji palet euro?

Linie do produkcji euro palet mogą się nieco różnić, gdy porównany oferty różnych producentów. Najważniejszą kwestią, o której powinniśmy pamiętać, gdy już decydujemy się na zakup linii do produkcji euro palet, można uznać jej funkcjonalność. Linia musi być dostosowana do naszych potrzeb, ale również wydajna, przemyślana, automatyczna.

Na podstawie linii do produkcji palet euro typ 1200/800mm oraz europodobnych z materiału sformatowanego wstępnie można wyróżnić:

 1. magazynek kantówek,

 2. zasobnik desek poprzecznych,

 3. zasobnik desek wzdłużnych – sekcja 1,

 4. gwoździarka – sekcja 1,

 5. obrotnica,

 6. zasobnik desek wzdłużnych – sekcja 2,

 7. gwoździarka – sekcja 2,

 8. frezowanie i znakowanie,

 9. obrotnica – sekcja 2,

 10. bufor odbiorczy.

Z kolei system sterowania linii do europalet składa się z:

 1. sterownika PLC (jako główna jednostka sterująca),

 2. modułów I/O,

 3. panelu operatorskiego (funkcja interfejsu operatora),

 4. motoreduktorów umieszczonych na każdym przenośniku linii,

 5. sygnalizatorów/czujników, przycisków, elementów wykonawczych.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze linii do produkcji euro palet?

Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze linii do produkcji euro palet:

 1. certyfikacja

Jedną z kluczowych informacji, jakie powinniśmy uzyskać przed zakupem euro palety, jest kwestia certyfikacji. Każda taka linia bowiem powinna mieć certyfikat zgodności europejskiej (CE).

O czym mówi certyfikat CE? To forma deklaracji producenta, w której stwierdza on, że produkt przez niego wprowadzony do obrotu spełnia warunki przedstawione przez Unię Europejską w obszarze zharmonizowana. Jednocześnie zaznaczyć warto, że certyfikat ten nie jest wyłącznie potwierdzeniem bezpieczeństwa dobra: daje on gwarancję, iż produkt wytworzony został po linii prawa. Co więcej, jego wpływ na środowisko naturalne można uznać za neutralny;

 1. gwarancja producenta, czyli obietnica firmy dotycząca niezawodności linii produkcyjnej określona w czasie. Jaki okres powinna obejmować? To indywidualna sprawa, jednak przyjąć można, że optymalnym okresem jest 12 miesięcy;

 2. możliwość leasingowania maszyny, czyli swoboda inwestycji w zawsze najlepsze i najnowsze wyposażenie firmy zawierana na dany okres przy zagospodarowaniu stosunkowo niewielkich nakładów własnych. Leasingowanie to przede wszystkim ciekawa alternatywa dla przedsiębiorstw małych i średnich, które stawiają na dynamiczne finansowanie swojego rozwoju w wielu obszarach, jak również tych, którym zależy na wliczeniu leasingu w koszta działalności.

Linia do produkcji palet euro jest przeznaczona do produkcji palet typ 1200/800 mm palet euro oraz europodobnych z materiału sformatowanego wstępnie dostępna w ofercie KADMEX spełnia wszystkie powyższe wymagania: posiada certyfikat CE, istnieje możliwość wzięcia ją w leasing. Gwarancja obejmuje 12 miesięcy, a czas realizacji zamówienia jest bardzo krótki. Więcej o tej konkretnej linii do produkcji europalet możesz przeczytać tutaj.

Zalety linii do produkcji euro palet

Zautomatyzowanie linii produkcji euro palet ma wiele zalet. Co najistotniejsze, linia taka pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z wytworzeniem dobra. Nowoczesne linie produkcyjne uważane są za energooszczędne rozwiązania, które – z uwagi na radykalnie rosnące ceny energii elektrycznej – są obecnie szczególnie pożądane. Następną korzyścią z inwestycji w linię do produkcji euro palet jest ograniczenie możliwości zaistnienia wypadku w pracy. Automatyzacja produkcji wpływa korzystanie na bezpieczeństwo pracowników.

Inwestycja w linię to także szansa rozwoju we wciąż dynamicznie rozwijający się rynek. Zapotrzebowanie na euro palety stale rośnie dzięki ich wszechstronnemu zastosowaniu: poczynając od branży transportowej, przez zastosowanie w magazynach, po wykorzystanie w projektach wnętrz. Dzięki temu, że w cyklu produkcji nie wykorzystuje się chemikaliów, a palety powstają z całkowicie naturalnych materiałów, można uznać, że euro palety są dobre dla planety. 

Udostępnij ten wpis: