Dlaczego szczotkarka do elementów krzywoliniowych i prostoliniowych powinna się znaleźć w firmie?

Ręczna obróbka drewna nie sprawdza się w produkcji przemysłowej, szczególnie że jej jakość można obecnie uzyskać (a nawet polepszyć!) dzięki zastosowaniu wyspecjalizowanych maszyn. Jeśli chcesz wyprzedzić konkurencję, zapraszamy do zapoznania się z zaletami posiadania szczotkarki do elementów krzywoliniowych i prostoliniowych!

Nowoczesna firma potrzebuje najwyższej jakości sprzętu, który usprawni proces produkcji. Nie inaczej ma się sytuacja w przypadku biznesów czerpiących zyski z opracowania elementów drewnianych bądź drewnopochodnych. Jednym z niezbędnych urządzeń, które mogą poprawić jakość oferowanych usług tych firm, a zarazem usprawnić proces produkcji, są szczotkarki do elementów krzywoliniowych i prostoliniowych.

Drewno jako materiał budowlany przeżywa w dzisiejszych czasach renesans. Nie sposób jednak zapomnieć, że jest szczególnie wymagającym materiałem, którego obróbka wymaga fachowej wiedzy oraz odpowiednich narzędzi. Obecnie mamy szeroki wybór urządzeń, które sprawdzają się w pracy z drewnem – zaliczyć do nich należy szczotkarkę do elementów krzywoliniowych oraz prostoliniowych.

Na czym polega praca szczotkarki? Szczotkarka jest rodzajem elektrycznej szlifierki do drewna. Polecana jest ona do profesjonalnych zastosowań przede wszystkim dzięki temu, że pozwala na przyspieszenie oraz uproszczenie procesu obróbki materiału w warunkach produkcji masowej. Do zadań szczotkarki należy głównie skrupulatne oczyszczenie powierzchni danego kawałka drewna. Szczotkarka sprawdzi się także wówczas, gdy chcemy uwypuklić strukturę drewna bądź je postarzyć.

Doprowadzenie drewna poddawanego obróbce do pożądanego przez nas stanu możliwe staje się dzięki skorelowanej pracy systemu nadmuchu oraz szczotkującego. Pierwszy z nich ma za zadanie nie dopuścić do nagromadzenia się pyłów czy innych odpadów poprodukcyjnych, które mogłyby wpłynąć na jakość obróbki. Z kolei system szczotkujący w zintegrowany sposób zarządza procesem szczotkowania drewna.

 

Zalety posiadania szczotkarek do elementów prostoliniowych i krzywoliniowych w produkcji przemysłowej

Szczotkarki do elementów prostoliniowych i krzywoliniowych zyskują na popularności przede wszystkim w obszarze wytwórstwa przemysłowego. Dzięki swoim licznym zaletom ułatwiają one proces wielosztukowej produkcji.

W jakich obszarach przemysłu są wykorzystywane szczotkarki? Przede wszystkim w zakładach zajmujących się obróbką drewna (tj. stolarskich, meblarskich, renowacyjnych), ale również w szeroko pojętym budownictwie (szczotkarki do materiałów innych niż drewno tj. np. ceramika).

Profesjonaliści szczególnie cenią szczotkarki za to, że ułatwiają one proces obróbki drewna. Możliwe staje się nie tylko powtarzalne jakościowo polerowanie czy oczyszczenie, ale także wydobycie oczekiwanej przez klienta struktury drewna.

Inwestycja w szczotkarki do elementów prostoliniowych i krzywoliniowych jest dobrym pomysłem, gdy zależy nam na połączeniu wysokiej jakości wytwarzanego produktu z ograniczeniem wydatków. W jaki sposób zakup szczotkarki do drewna może pomóc obniżysz koszt produkcji? Nie zapominajmy, że szczotkarki mogą wykonywać pracę typową nawet dla kilku maszyn! Gdy do tego dołączymy zautomatyzowanie procesu produkcji czy brak konieczności przeprowadzenia skomplikowanych szkoleń dla pracowników obsługujących urządzenie, może się okazać, że oszczędności będą większe niż podejrzewaliśmy…

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szczotkarki do elementów krzywoliniowych i prostoliniowych?

Wybór szczotkarki do elementów prostoliniowych i krzywoliniowych dla naszej firmy nie musi być skomplikowany. Pierwszym krokiem jest wybór sprawdzonego dostawcy tych urządzeń.

Decydując się na zakup urządzenia bezpośrednio od producenta, zyskują Państwo gwarancję profesjonalnego doradztwa oraz dopasowania do potrzeb Państwa firmy najefektywniejszego rozwiązania.

Firma KADMEX w swojej ofercie posiada szczotkarki S3-400 i S3-600 do elementów krzywoliniowych i prostoliniowych. Doskonale sprawdzą się one w procesie postarzania oraz szlifowania drewna. Dzięki trzem rolkom taśmowym z silnikami 5,5 kW każdy, a także dzięki regulowanej prędkości obrotów i posuwów maszyna sprawdza się w wymagających warunkach.

Co więcej, szczotkarki posiadają wyjątkowo prosty w obsłudze pulpit, dzięki któremu możliwe staje się zarządzanie wszelkimi parametrami pracy szczotkarki. Panel wyposażony został również w dodatkowy, awaryjny przycisk zatrzymujący maszynę.

Każda szczotka posiada własny odciąg pyłu, a możliwość modułowego montażu maszyny sprawia, że dostosowanie parametrów urządzania do potrzeb firmy staje się niezwykle proste.

Jakie jeszcze korzyści można zyskać dzięki zakupie szczotkarki do elementów prostoliniowych i krzywoliniowych prosto od producenta KADMEX?

Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami!

Udostępnij ten wpis: