Dlaczego prasa hydrauliczna może wzbogacić ofertę Twojej firmy?

Jeśli zastanawiasz się nad produkcją najwyższej jakości elementów drewnianych, które sprostają wymaganiom stawianym przez Twoich klientów? Koniecznie rozważ inwestycję w dobrą prasę hydrauliczną. W tym artykule przeczytasz, dlaczego warto wzbogacić wyposażenie swojej firmy o prasę hydrauliczną. Dowiesz się również, jak wybrać odpowiedni model dla swojego biznesu.

Prasa hydrauliczna ułatwia pracę!


Prasę hydrauliczną wykorzystuje się jako nieodzowne narzędzie w różnych dziedzinach przemysłu. Jej praca polega na ściskaniu różnych materiałów, a w szerszym ujęciu możemy również mówić na przykład o zgniataniu, zginaniu albo wytłaczaniu. 
Praca hydrauliczna składa się w trzech podstawowych składowych:
1. układu sterowania,
2. maszyny właściwej,
3. układu napędowego.
Aby uzyskać pożądany efekt obróbki, wykorzystuje się ciśnienie cieczy ulokowane w ramach zamkniętego obiegu hydraulicznego. Nacisk, jaki wywiera ciecz, rozkładany jest równomiernie na całym ściskanym materiale.
Pracy hydrauliczne można też rozróżnić ze względu na rodzaj stosowanego w nich napędu:
1. prasy hydrauliczno-pneumatyczne – cechują się nieskomplikowanym systemem sterującym przy zachowaniu dużych sił nacisku, mogą pracować przynajmniej w sposób półautomatyczny;
2. prasy elektryczne – sprawdzą się, gdy potrzebujemy cichego urządzenia;
3. prasy manualne – maszyna uruchamiana jest poprzez pracę mięśni operatora; prasy te charakteryzują się możliwością najdokładniejszego kontrolowania siły nacisku.

Zalety inwestycji w prasę hydrauliczną


Inwestycja w prasę hydrauliczną jest dobrym pomysłem bez względu na to, czy zajmujemy się obróbką drewna, czy prowadzimy warsztat samochodowy. Jakie zalety mają prasy hydrauliczne? Przede wszystkim cechują się one wspomnianą już wszechstronnością wykorzystania. Do zalet możemy również zaliczyć nieskomplikowaną obsługę, minimalne prawdopodobieństwo awarii, a także fakt, że do obsługi maszyny nie jest konieczne uzyskanie dodatkowych certyfikatów, aby ją obsługiwać. Poza tym prasy hydrauliczne dają możliwość bezpośredniego kontaktu z danym materiałem. Mogą one pracować nawet w trudnych warunkach, a ich budowa pozostaje stabilna.
Niewątpliwą zaletą pras hydraulicznych jest ponadto fakt, iż rynek obfituje w wybór różnych opcji. Każdy znajdzie coś dla siebie – czy to kierujemy się rodzajem napędu, marką czy najważniejszą kwestią jest dla nas to, by maszyna spełniała najwyższe unijne normy.

Gdzie prasa hydrauliczna znajdzie zastosowanie?


Różne dziedziny przemysłu wykorzystują pracę prasy hydraulicznej. Znajdzie ona zastosowanie zarówno w zakładzie zajmującym się produkcją elementów drewnianych, ale także m.in. w warsztatach samochodowych.
Szeroki wybór pras hydraulicznych sprawia, że są one pożądanym towarem bez względu na branżę. Powszechnie prasy wykorzystywane są w fabrykach części do samochodów, a co za tym idzie również w produkcji układów hamulcowych, części do klimatyzacji oraz wszelkiej elektroniki. Prasy hydrauliczne są nieocenione w lotnictwie, a nawet przemyśle kosmicznym. 

Czym się kierować przy wyborze prasy hydraulicznej?


Wybór najkorzystniejszej dla naszej firmy prasy hydraulicznej nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać. Najważniejszą sprawą jest odpowiedzenie sobie na dwa podstawowe pytania:
1. W jakich warunkach prasa będzie musiała pracować?
2. Jaki rodzaj pracy będzie wykonywać?

Warunki pracy prasy hydraulicznej rozumiemy jako: 
a) jej umiejscowienie (czy będzie ona zamontowana na blacie roboczym, czy na posadzce?), 
b) możliwość zachowania bezpieczeństwa pracy (czy prasa nie zagraża pracownikom?), 
c) inne warunki pracy maszyny (czy będzie narażona na czynniki potencjalnie uszkadzające w postaci np. wody i wywołującej ją korozji). 


Gdy weźmiemy pod uwagę rodzaj pracy, jaką prasa hydrauliczna ma wykonywać, warto pochylić się nad kwestią potrzebnych na osiągów. Do parametrów tych należą między innymi: czas użytkowania, zakres prac, przeciążenia. O wydajności i możliwościach prasy hydraulicznej powiedzą nam wiele specyfikacje i zawarte w nich informacje dotyczące na przykład: rodzaju stosowanego napędu, fakultatywnego wyposażenia albo maksymalnego możliwego nacisku. 
Nie mniej ważnym aspektem decyzji o zakupie prasy hydraulicznej dla naszej firmy jest to, czy istnieje możliwość indywidualizacji zamówień. Indywidualizacja zamówienia to szczególnie ważna kwestia dla wymagających klientów. KADMEX dostrzega tę potrzebę oraz na nią odpowiada!
W ofercie firmy KADMEX znajdą Państwo wysoce specjalistyczną prasę hydrauliczną przeznaczoną do ściskania podłużnych elementów drewnianych, co pozwala na ich sklejanie. 
Hydrauliczny ścisk daje możliwość warstwowego klejenia drewna we fryzy oraz jego ściskania. Ten konkretny model prasy hydraulicznej doskonale sprawdzi się w klejeniu blatów czy desek podłogowych, a pod znacznym naciskiem siłowników możliwe staje się kształtowanie dowolnie wybranego przez nas profilu. Co jednak najważniejsze, prasa hydrauliczna może być dostosowana do konkretnych potrzeb Państwa biznesu. Na specjalne zamówienie prasy do łączenia drewna są wykonywane i łączone na dowolnie wybraną przez Państwa długość! Więcej informacji na temat możliwości dopasowania prasy hydraulicznej do indywidualnych wymagań uzyskają Państwo u naszych konsultantów.

Udostępnij ten wpis: