Czym jest szczotkarka i co warto o niej wiedzieć?

Czym jest szczotkarka i co warto o niej wiedzieć? Szczotkarka jest maszyną niezastąpioną w tej dziedzinie. Nie każdy jednak posiada wystarczające informacje na jej temat. Czym właściwie jest i co należy o niej wiedzieć? Sprawdziliśmy to i publikujemy jej specyfikację w poniższym tekście.

 

Obróbka drewna jest niezwykle istotnym procesem, wręcz kluczowym dla funkcjonowania wielu gałęzi przemysłu – np. drzewnego, choć nie tylko. Szczotkarka jest maszyną niezastąpioną w tej dziedzinie. Nie każdy jednak posiada wystarczające informacje na jej temat. Czym właściwie jest i co należy o niej wiedzieć? Sprawdziliśmy to i publikujemy jej specyfikację w poniższym tekście.

Czym jest szczotkarka i jak działa?

Szczotkarki cechuje solidne wykonanie oraz zapewnienie świetnej wydajności procesów, które doskonale sprawdzają się w zastosowaniach przemysłowych. Służą one do obróbki drewna, ale też innych materiałów różnymi metodami, celem nadania im konkretnych parametrów użytkowych. Są także urządzeniami elektrycznymi wyposażonymi w wiele praktycznych funkcji. Stosujący je specjaliści mogą w łatwy, szybki i wydajny sposób oczyszczać poszczególne elementy, zanim przekażą je do dalszej obróbki. Polerowanie, głębokie oczyszczanie, szlifowanie, czy gratowanie – różnorodność i liczebność dostępnych opcji sprawia, że jedna maszyna jest dzisiaj w stanie zastąpić kilka innych, pozwalając Ci zaoszczędzić miejsce w warsztacie domowym, a na hali zoptymalizować koszty świadczonych usług.

Jak można zastosować szczotkarkę?

Szczotkarka posiada możliwość postarzania drewna, może również służyć do czyszczenia i strukturowania. Poza tym można ją zastosować do delikatnego szlifowania oraz wygładzania powierzchni płaskich drewnianych, czy też drewnopochodnych. W szczotkarkach zamontowane są szczotki metalowe, które są zrobione najczęściej z tworzyw sztucznych twardych lub miękkich (z twardego włosia lub twardego włosia z papierem ściernym). Obrabiarki te mają różne szerokości szczotkowania. Zazwyczaj wyposażone są w minimum dwa agregaty. Działanie szczotkarek jest zbliżone do szlifierek szerokotaśmowych. Materiał jest przesuwany po pasie transportowym, a z góry zamontowane są rolki dociskające dany element. Część urządzeń wspiera system nadmuchujący, co sprawia, że obrobiony element nie jest zabrudzony pyłem. Każda obrabiarka tego rodzaju musi mieć dociąg. Szczotkarki można spotkać w stolarniach, zakładach przemysłu drzewnego, lecz najczęściej użytkowane są w warsztatach odpowiedzialnych za renowację mebli.

Czy ta maszyna może obrabiać tylko drewno?

Szczotkarka jest przeznaczona głównie do drewna, ale z powodzeniem może być też stosowana przy obróbce innych materiałów, również twardszych, czy bardziej skomplikowanych, w tym do strukturyzacji desek podłogowych. Obrabia także elementy wykonane z tworzywa. Z uwagi na tak duże spektrum zastosowań, szczotkarki znajdują zastosowanie w przemyśle, branży remontowej i budowlanej. Mogą wykonywać tylko pojedyncze zadania lub być elementem bardziej złożonego, masowego procesu.

Szczotkarka – szczegółowo o tym urządzeniu

Szczotkarka jest urządzeniem, które ma blaszany korpus o grubości 1 cm. Wyposażona jest w trzy rolki taśmowe napędzane silnikami o mocy 5,5 kW. Taśma, po której poruszają się obrabiane elementy, wprawiana jest w ruch przez napęd o mocy 1,1 kW. Posuw oraz prędkość obrotowa szczotek regulowane są przy pomocy falowników. Prześwit pod poszczególnymi szczotkami regulowany jest przy użyciu korb. Maszyna wyposażona jest w pulpit sterowniczy, dzięki któremu operator może uruchamiać i wyłączać szczotki i taśmę, sterować kierunkiem ich obrotów oraz posuwem. Panel posiada również przycisk stopu awaryjnego. Dwa kolejne przyciski awaryjne umieszczone są na obudowie urządzenia. Każda szczotka wyposażona jest w odciąg pyłu. Poprzez kompaktową budowę szczotkarka zapewnia najwyższą jakość przy niskich kosztach. Modułowa konstrukcja gwarantuje wysoką elastyczność w montażu i doborze szczotek, co przynosi wysokiej jakości efekt szlifowania i postarzania drewna.

Gdzie i dlaczego warto złożyć swoje zamówienie?

Obawiasz się przestoju linii produkcyjnej, czy zakłócenia ciągłości produkcji np. poprzez braki sprzętowe, wskutek których może spadać wydajność firmy? Chcesz uniknąć dezorientacji wynikającej z nieposiadania docelowego dostawcy maszyn czy urządzeń? Po prostu nie wiesz, kogo warto wybrać? Zamów maszyny u rzetelnego i sprawdzonego dostawcy, który sprawi, że będziesz chętnie kupować tylko w jednym miejscu, oferując Ci wiele zalet takiego rozwiązania. Zapewnij sobie spokój, który z pewnością zaprocentuje dobrymi decyzjami i usprawnieniem Twojej firmy.

Dlaczego dobrym wyborem jest właśnie Kadmex?

Złóż swoje zamówienie na szczotkarkę (lub inną maszynę przeznaczoną do obróbki drewna) w firmie Kadmex, co pozwoli Ci osiągnąć takie korzyści jak: szybka i komfortowa obsługa Twojego zamówienia, indywidualne podejście dostawcy do specyfiki Twojego zapotrzebowania, czy też świetna znajomość branży "drewnianej", jaka cechuje naszych doradców. Kupuj wyłącznie u ekspertów, a unikniesz rozczarowania, które płynie z nietrafionych zakupów. Nie wahaj się ani chwili dłużej. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty maszyn i urządzeń do obróbki drewna.


Mierz wysoko – mierz w Kadmex.

Udostępnij ten wpis: